Mercedes-Benz S-Serisi makyajlanıyor

0

Mercedes-Benz S-Serisi makyaj operasyonuna hazır. Uzun zamandır test edilen aracın makyajlı versiyonu yakında yüzünü gösterecek.

Alman marka henüz tanıtım tarihi vermezken, gelen iddialar aracın Nisan ayında tanıtılacağı yönünde. Yakında hazır olması beklenen aracın Şangay veya New York Otomobil Fuarı’na getirilmesi planlanıyor.

S-Serisi, makyaj operasyonu ile birlikte, E-Serisi’nden tanıdığımız güvenlik ve sürücü asistan sistemlerinin gelişmiş versiyonlarına kavuşacak. Araçtaki bir diğer yenilik ise yeni hybrid ünite olacak. Sıralı altı silindire sahip benzinli motorun 48V’lik elekrikli bir ünite ile kombinasyonu olan bu sistemin 8 silindirli motorun sağladığı performans verilerini tutturacağı söylenirken, çok daha az yakıt tüketimi sağlaması öngörülüyor.

Markanın amiral gemisinde, E-Serisi’nde de kullanılan 4 ve 6 silindirli turbo dizel motorların kullanılması bekleniyor. Araçta ayrıca 4.0 litrelik V8 çift turbolu motorun da AMG versiyonunda kullanılması planlanıyor.

Makyaj operasyonu daha çok teknolojik ve motor gamında kendini gösterecek. Görsel anlamda ise aydınlatma üniteleri ve tamponlar dışında araçta başka bir değişiklik olmayacak.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın