Mercedes-Benz X-Serisi kendini göstermeye başladı

0

Mercedes-Benz X-Serisi yavaş yavaş kamuflajlarından kurutuluyor. Casus fotoğraflarından gördüğümüz kadarıyla yeni pick-up üretime hazır modeliyle test edilmeye başlanmış.

Kamuflajın azalması ile aracın LED farları gözler önüne serilmiş. Bunun dışında araç, önceki casus fotoğraflarına göre daha farklı bir arka tampon ve daha az çıkıntılı bir yükleme alanı kapağına sahip. Aracın tasarımı dışında dikkat çeken bir başka detay ise araçta bulunan iki depo kapağı. Aracin iki tarafına yerleştirilen bu kapaklar, ilk anda araçta çift depo olabileceği fikrini getiriyor. Bunun dışında, pek ihtimal dahilinde olmasa da, kullanılan iki depo kapağı araçta hybrid bir güç ünitesine de işaret ediyor olabilir.

Mercedes-Benz X-Serisi, geçtiğimiz sene tanıtılan konsept model ile benzerlik göstereceğini söyleyebiliriz. Ancak konsept modelde gördüğümüz etkileyici stop lambalarını bu modelde göremeyeceğimiz belli oluyor. Yine de Mercedes-Benz yeni modelinde kardeşleri Nissan Navara ve Renault Alaskan’dan ayıracak farklı tasarım elemanları sunacaktır.

Giriş seviyesinde arkadan çekişli olarak sunulması beklenen araçta, dört tekerlekten çekiş sistemi ise opsiyonel olarak sunulacak. Araçta kullanılacak olan motor seçeneklerini ise 4 ve 6 silindirli dizel güç ünitelerinin oluşturması bekleniyor. Geçen sene tanıtılan ve konsept modelde yer alan V6 dizel motorun ise motor gamında en üstte yer alacağı belirtiliyor.

Bu sene sonunda satışa çıkması beklenen X-Serisi, Nissan’ın Barcelona’daki ve Renault’un Arjantin’deki Cordoba fabrikasında üretilecek. Dünya’nın birçok yerinde satışa sunulacak olan aracın Amerika’da ise satışa çıkmayacağı açıklandı.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın