Mercedes-Benz X-Serisi, X-Macera’ya atılıyor

0

Mercedes-Benz Türk’ün Kasım 2017’de Türkiye pazarında satışa sunduğu ilk pick-up modeli Mercedes-Benz X-Serisi, segmentin değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıkmıştı. Pick-up segmentindeki ilk premium model olan Mercedes-Benz X-Serisi, bu başarısına “X-Macera” projesi ile yeni bir serüven eklemeye hazırlanıyor. Deneyimli otomobil gazetecisi Okan Altan’ın bu proje için özel olarak modifiye edilmiş aracın direksiyonu başına geçeceği “X-Macera” Ekim ayında başlayacak. Türkiye’nin dört bir yanının boydan boya, engel tanımadan geçileceği “X-Macera” projesinde sadece yollar değil, zorlu arazi koşulları da Mercedes-Benz X-Serisi’nin üstün off-road yetenekleri ile aşılmaya çalışılacak.

X-Macera için hazırlanan Mercedes-Benz X-Serisi, TÜV sertifikalı çok özel ekipmanlar ile modifiye edilmiş. Dünyanın en donanımlı X-Serisi modellerinden biri haline getirilen pick-up, Mercedes-Benz X 250d 4MATIC Power üzerinden geliştirildi. 2298 cc hacmindeki sıralı 4 silindirli X 250d 4MATIC, 3750 d/d’de 190 HP güç ve 1500 d/d’den itibaren 450 Nm tork üretiyor. 7 ileri otomatik şanzıman ile gücünü dört tekerleğe birden aktarabilen X 250d 4MATIC, arzu edildiği takdirde sadece arkadan itişli olarak da ilerleyebiliyor. X-Macera için teknik olarak modifiye edilen Mercedes-Benz X-Serisi 250d 4MATIC’te arazi koşullarını dize getirecek amortisörler, süspansiyonlar, lastikler, jantlar, gövde kiti, aydınlatma ekipmanları ve vinç eklentilerine yer verilmiş. Yapılan değişimlerin ardından X-Serisi’nin başarılı arazi kabiliyeti daha üst bir seviyeye çıkarılmış. Bu özel ekipmanların eklenmesi ile beraber yüksekliği, genişliği ve uzunluğu artan X-Class’ın yaklaşma, uzaklaşma ve tepe açıları da artmış.

Mercedes-Benz X-Serisi’nin gücünün, konforunun ve kalitesinin bir kez daha test edileceği “X-Macera” projesini #XMACERA hashtag’i ile sosyal medya ve web sitesi üzerinden de takip edilebileceksiniz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın