Mercedes-Benz yol haritasını değiştirdi

0

GLE Coupe’nin BMW X6’ya, GLC Coupe’nin de X4’e rakip olarak çıkmasından sonra, herkes Mercedes-Benz’in GLA Coupe ile birlikte, yakında tanıtılacak olan X2’ye rakip olmasını bekliyordu. Mercedes-Benz’in geçen hafta yayınlanan yol haritasında da GLA Coupe çıkacak olan modeller arasında görünüyordu. Ancak Mercedes-Benz, yol haritasında bir hata yapmış gibi görünüyor.

Yol haritası açıklandıktan kısa bir süre sonra güncellenen versiyonunda, GLA Coupe yerini, GLA’nın makyaj operasyonuna bırakmış gibi görünüyor. Güncellenen yol haritası soru işaretlerini de beraberinde getirdi, marka gerçekten bir hata yapıp daha ilerde sunulacak bir modeli şimdiden mi bizle paylaştı, yoksa model bilmediğimiz bir sorun yüzünden rafa mı kalktı.

GLA’nın makyaj operasyonuna gelecek olursak, ön kısımda yapılacak ufak değişiklikler dışında görsel olarak pek bir farklılık beklenmiyor. İç tarafta ise, akıllı telefon bağlantıları MirrorLink ve Apple CarPlay özelliklerinin eklenmesi ile birlikte daha geniş bir ekrana da kavuşacak olan bilgi ve eğlence sistemi, makyajlanacak olan modelde beklenen yenilikler. Gelecek makyajla birlikte, motor yelpazesine henüz onaylanmamış olsa da A serisinde kullanılmaya başlanan 102 beygir gücündeki 1.6 litrelik benzinli motor eklenebilir.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın