Mercedes-Benz’in 2017 yol haritası belli oldu

0

Mercedes-Benz’in yeni yıl satış rakamlarıyla beraber 2017’de izleyeceği yol haritası da yavaş yavaş belli oluyor.

GLE ve GLC Coupe modellerine ek olarak GLA Coupe, Mercedes-Benz’in önümüzdeki sene çıkaracağı ilk modellerden birisi olacak. GLA ile aynı ön yüze sahip olacak olan aracın, iç kısımda da farklı bir görüntü çizmesi beklenmiyor. Motor seçeneklerinde de büyük farklılıklar görmeyeceğimiz aşikar olan model, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen BMW X2’yi kendine rakip olarak seçmiş gibi görünüyor.

Halihazırda Sedan ve Estate modellerine sahip olan E-Serisi’nin ürün gamına ise 2 kapılı coupe ve Audi A6 Allroad’a rakip olacak olan All Terrain modellerinin eklenmesi bekleniyor. E-Serisi’nin ayrıca yeni yılla beraber üstü açık coupe modeli de tanıtılacak.

Mercedes-Benz’in bu atağı AMG GT modellerine eklenecek olan 3 yeni model ile devam edecek.  Bu modeller ise AMG GT R Coupe, AMG GT C Coupe, AMG GT C Roadster modelleri olacak. Özellikle AMG GT R Coupe modelinin nasıl bir otomobil olacağı merak konusu, çünkü geçtiğimiz günlerde tanıtılan AMG GT R zaten coupe formlu bir araçtı. Bunun yanında AMG GT C modeli ise gizemini koruyor.

Bu modelleri denemek isteyenler gelecek seneye kadar beklemek zorundalar tıpkı Mercedes-Benz’in yeni pick-up’ı GLT gibi. Ancak bu modelin, Nissan NP300 Navara modeli baz alınarak inşa ediliyor olmasına rağmen daha  geliştirilmesi gereken çok fazla konu olduğu biliniyor.

2015’in son aylarından beri kamuflajlı fotoğrafları çekilen ancak hala yüzünü göremediğimiz makyajlı S-Serisi’nin ise 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkacağı iddia edildi.

Son olarak ise Smart, sıfır emisyonlu modellerini yine 2017 içinde tanıtacak. İlk olarak çıkacak olan İki kişilik elektrikli ForTwo EV modelini yine elektrikli ForTwo Cabrio EV ve dört kişilik ForFour EV modelleri izleyecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın