Mercedes’in baş tasarımcısına prestijli ödül

0

Mercedes-Benz cephesinde son nesil S-Serisi (W222) ile başlayıp C-Serisi (W205) ve V-Serisi (W447) ile devam eden değişime bakarak konuşmak gerekirse; Stuttgart merkezli marka, iç mekan tasarımı ve kalitesi konusunda yeni bir sayfa açmayı hedefliyor. Değişimin başını çeken bu üç modelin ardından aynı felsefenin yeni gelecek olan modellere de uygulanacağını söylemek zor değil.

Mercedes-Benz S-Serisi (W222)

Mercedes-Benz S-Serisi (W222)

Otomotiv dünyasıyla içli dışlı olanların bildiği üzere W205 kasa koduna sahip yeni C-Serisi’nin iç tasarımı; Mercedes-Benz’in konsept modellerinin iç tasarımından sorumlu bir ekip tarafından İtalya’da oluşturuldu. Bu nedenle yeni C-Serisi’ne ait konsol tasarımının şık ve modern olduğunu görmek hiç de şaşırtıcı olmadı.

Mercedes-Benz C-Serisi (W205)

Mercedes-Benz C-Serisi (W205)

Mercedes-Benz, sonunda başlattığı değişimin meyvelerini toplamaya başladı ve markanın baş tasarımcısı Gorden Wagener; Stuttgart’da yapılan 2014 Automotive Interiors Expo etkinliğinde, dünyanın her tarafından katılan otomobil gazetecilerinin oluşturduğu büyük bir jürinin oylaması sonucu “Yılın En İyi İç Tasarımcısı” ödülüne layık görüldü.

Jüriye göre Mercedes-Benz’in bu ödülü almasındaki en önemli üç etken; son on iki ay içerisinde olumlu yönde değişim gösteren iç mekan kalitesi, yenilikçilik ve çevrecilik oldu.

Mercedes-Benz V-Serisi (W447)

Mercedes-Benz V-Serisi (W447)

Bu süreçte Mercedes-Benz’in yeni nesil iç tasarımlarına dünyanın dört bir yanında gelen övgüler de jürinin kararını onaylar nitelikte.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın