Nissan, Patrol NISMO’yu Dubai’de tanıttı

0

NISMO, bilindiği gibi Nissan’ın motorsporları ve performans otomobilleri konusunda çalışan bir birimi. 1984’ten bu yana faaliyette olan NISMO, ilk olarak 2013 yılında bir crossover üzerinde çalışmıştı. Bu araç da Nissan Juke idi. Firma ardından böyle bir konseptin ilgi çektiğini gördü ve şimdi de bir performans SUV’si yaratmaya karar verdi.

Bu sefer ele alınan model Nissan’ın heybetli SUV’si olan Patrol oldu. Firma, oldukça büyük boyutlara ve ağırlığa sahip olan bu aracı hız meraklıları için ideal bir hale getirmeye çalışmış. Dubai’de yapılan tanıtım ile edindiğimiz bilgilere göre Patrol NISMO’da 428 beygir güç üreten 5.6 litrelik bir V8 motor yer alıyor. Böylece normal versiyona göre 28 beygirlik bir güç artışı görüyoruz.

nissan-patrol-nismo-2Aracın tork değeri henüz belirtilmese de, standart versiyonun 560 Nm tork sağladığını düşünürsek NISMO versiyonda 600 Nm civarında bir tork bekleyebiliriz. Bunların yanı sıra direksiyon ve süspansiyonların da performans odaklı olarak geliştirildiği de belirtiliyor. Ayrıca Patrol NISMO’nun dışında özel bir spor bodykit, 22 inç’lik devasa jantlar ve iç mekanda normal versiyonlarına göre biraz daha kaliteli malzemeler görmek mümkün.

 

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın