Peugeot 508 SW tüm güzelliğiyle tanıtıldı

0

Peugeot, geçtiğimiz aylarda tanıttığı 508 Sedan ile büyük ilgi toplamıştı. Fransız marka, yeni modelin station-wagon versiyonu ile en az sedan kardeşi kadar güzel görünen bir model ortaya koymayı başarmış. İnternet üzerinden tanıtımı yapılan modelin lansmanının Paris Otomobil Fuarı’nda yapılması planlanırken Ocak ayında da satışa çıkması bekleniyor.

Yeni modelleri hakkında konuşan Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato, ”Radikal fastback-coupe formlu sedan modelimizin ardından artık bir station-wagon modelimiz var. Oldukça etkileyici ve nefes kesici. Yeni Peugeot 508 SW, markanın dönüşümünü, muhteşem gövde çizgisi ve etkileyici özellikleriyle ortaya koyuyor. Peugeot’u önde gelen premium markalarından biri haline getirme iddiamız oldukça güzel bir şekilde ilerliyor.” ifadelerine yer verdi.

1.42 metre ile sedan ile aynı yüksekliğe sahip olan model, kardeşinden 3 cm daha uzun olarak tasarlanmış. SW modeller her ne kadar kullanışlılıklarıyla öne çıksa da 508 SW, sedan versiyonda olduğu gibi çerçevesiz pencerelerle sportif karakteriyle de dikkat çekecek. Doğal olarak sedan türevinden daha fazla bagaj hacmine sahip olan SW versiyonun yükleme hacmi 530 litreye ulaşmış. Bu değer arka koltuklar yatırıldığında ise 1.780 litreye çıkıyor.peugeot-508-sw-10Sedan versiyonun aksine eğimli bir tavan çizgisine sahip olmayan model, çok daha fazla baş mesafesi sunuyor. Ayrıca 27 dereceye kadar yatırılabilen arka koltuklar da yolcularına çok daha fazla konfor sunmak için tasarlanmış. İç mekan, tavanda yer verilen kocaman panoramik cam tavan ile aydınlatılırken aracın ön bölümü ise içerde ve dışarıda sedan versiyon ile tamamen aynı.

PSA, 508 SW’yi altı farklı motor seçeneği ile sunacak. İki benzinli ve 4 farklı dizel ünite ile karşımıza çıkacak olan model 130 ve 225 beygir arasında güçlere sahip olabilecek. 8 ileri otomatik şanzıman ile gücünü yere aktaracak olan araç, ilerleyen dönemde ise plug-in hybrid versiyona kavuşacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın