Polestar, model gamını genişletmeye hazırlanıyor

0

Polestar gaza basıyor. Volvo’dan ayrılarak tek başına bir marka olan Polestar, geçtiğimiz ay tanıtılan Polestar 1’in ardından yeni modellere yer vermeye hazırlanıyor.

Volvo’dan ayrılan elektrikli spor otomobil firmasının önümüzdeki 3 yıl içinde 4 farklı model piyasaya sürmek istediği öğrenildi. Önümüzdeki senenin sonunda satışına başlanacak Volvo S90 baz alınarak geliştirilen Polestar 1 ile başlayacak olan model atağı ilerleyen süreçte de devam edecek.

Gelen haberlere göre 2019 yılının sonunda elektrikli orta sınıf sedanı Polestar 2 ile ikinci modelini piyasaya sürmek isteyen Polestar, Tesla Model 3’e rakip olmayı hedefliyor. Bu modelin ardından 2020 yılının başında elektrikli crossover olarak planlanan Polestar 3’ün görücüye çıkması bekleniyor. 2020 yılının sonlarına doğru bir modelin daha geleceği daha iddia edilirken bu modelin karoseri ise henüz netlik kazanmadı. Polestar 4 olarak adlandırılacağı öngörülen aracın Polestar 1 baz alınarak inşa edilecek üstü açık bir model olabileceği söylentiler arasında.

Polestar tüm bu elektrikli araçları üretirken Volvo’nun S60 ve V60 Polestar gibi performanslı versiyonlarını da sunmaya devam edecek ancak elektrikli spor otomobil üreticisinin asıl odağı kendi araçları olmaya devam edecek. İsveçli üreticinin ilerleyen yıllarda otomobil endüstrisinde nasıl bir yer alacağı ise şimdiden merak konusu.Polestar-One-04

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın