Porsche 911 Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition tanıtıldı

0

Yeni nesil Porsche 911 önümüzdeki ay Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak ancak bu durum markanın mevcut 911 modelinin yeni versiyonlarını üretmesine engel olmamış gibi görünüyor.

Diziye en son eklenen 911 Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition “yüksek oranda rafine” bir model olarak tanımlanıyor. Bu özel seri, beyaz altın metalik aksan ve parlak gümüş dokunuşlara sahip metalik gri gövde rengi ile birlikte sunulacak. Gövdede yer alan altın ve gümüş renkli ayrıntılar standart GTS modelindeki siyah detayların yerini alarak farklı bir duruş ortaya koymuş.

Diğer özel dokunuşlar arasında kahverengi kumaş tavan ve standart SportDesign paketi yer alıyor. Son olarak özel versiyonun 20 inç boyutundaki metalik beyaz altın renkli jantları da dikkat çeken bir diğer detay oluyor.42e5f983-porsche-911-targa-4-gts-exclusive-manufaktur-edition-5Yeni versiyondaki farklı dokunuşlar iç mekanda da devam ediyor. Açık kahverengi döşemelere eşlik eden altın renkli dikişler aracın kokpitine farklı bir hava kazandırmış. Diğer bir yandan 911 işlemeli koltuk başlıkları oldukça şık bir görüntü ortaya koyarken ‘Porsche Exclusive Manufaktur’ logoları da sürücüsüne özel bir modelde olduğunu hatırlatıyor. Tasarımcılar ayrıca gösterge panelinde ve ışıklı kapı eşik plakalarında “911 Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition” logosuna yer vermiş.

450 beygir güç ve 550 Nm tork üretebilen çift turbo beslemeli 3.0 litrelik 6 silindirli motordan gücünü alan model 7 ileri PDK şanzımana ev sahipliği yapıyor. Standart olarak dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunulacak olan araç, 100 km/s hıza 3.7 saniyede çıkabiliyor. Yeni modelin son hızı ise 306 km/s olarak açıklandı.

Porsche 911 Targa 4 GTS Exclusive Manufaktur Edition ne yazık ki sadece Almanya pazarında satışa sunulacak. Teslimatlarına önümüzdeki ay başlanacak olan modelin fiyat etiketi ise 187,961 € olarak belirlenmiş.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın