PSRX Volkswagen, yeni Polo R Supercar’ı tanıttı

0

Volkswagen, FIA Dünya Rallikros Şampiyonası için tasarlanan yeni Polo R Supercar’ı tanıttı. 570 beygir güce sahip bu araç dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmış.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan modele göre daha agresif bir ön yüze sahip olan Polo R Supercar’ın daha iyi motor soğutmasına sahip olduğu ve aerodinamik anlamda da geliştirildiği kaydedildi. Aracın motoru da büyük oranda elden geçirilirken yeni arka kanadı da farklı yarışlar için çeşitli ayarlara sahip.

Yeni araçları hakkında konuşan departman başkanı Jost Capito, “Volkswagen R her zaman motor sporlarından ilham ve tutku almıştır. Şimdi bu nitelikler üzerinde Volkswagen Motorsport ve PSRX ekibindeki meslektaşlarımızla yakın işbirliği içinde aktif olarak çalışacağız. FIA Dünya Rallikros Şampiyonası gerçekten heyecan verici olacak ve ortaklarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ” ifadelerini kullandı.2018-vw-polo-r-supercar-wrx-02-copyVW, yeni yarış otomobilini Wolfsburg’daki Autostadt tesislerinde tanıttı. Ancak aracı asıl olarak Petter Solberg’in PSRX Volkswagen İsveç takımı ile görme fırsatı yakalayacağız. Uzun zamandır beklenen FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’na yaklaşık bir ay sonra Barselona’da start verilecek. Volkswagen’in direksiyonunda ise son şampiyon Johan Kristoffersson olacak.

”Hiç şüpheniz olmasın, yeni sezon çok heyecan verici olacak. Diğer markalar şampiyonluğu elimizden almak için ellerinden gelen herşeyi yapacaklar.” diye konuşan Volkswagen Motorsport direktörü Sven Smeets konuşmasında ayrıca ”Amacımız Johan ve Petter’e iyi bir araba sağlamak, bu da onların dünya şampiyonluğuna meydan okumasını sağlayacaktır. Bunu başaracağımıza ve Volkswagen R ile olan yeni ortaklığın bize daha da fazla güç sağlayacağına eminim.” ifadelerine yer verdi.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın