Range Rover Sport SVR’ye LUMMA dokunuşu

0

Özellikle BMW marka otomobillere uyguladığı modifiyelerle tanıdığımız LUMMA firması, şimdi de Range Rover Sport SVR’yi ele aldı.

Firma araca CLR SV adlı bodykitini uygularken, dışta yoğun olarak kullandığı siyah rengi yeşil ile kontrastlamış. Aracın ön ve arka tamponlarının oldukça agresif tasarlandığını da görüyoruz. 22 inç’lik çelik jantlar ile Vredestein lastikler aracın agresif görünümünü tamamlamış. İç mekanda ise yine siyah ve yeşil renkler yer alıyor fakat yeşilin dış tasarımdakine göre daha fazla kullanıldığını görüyoruz. Kabinin çoğu kısmında kaliteli deri malzemeler de gözümüze çarpıyor.

lumma-range-rover-sport-svr-3Araç gücünü 5.0 litrelik süperşarjlı V8 motordan alıyor. Bu motor 630 beygir güç üretiyor. Bu değerin normal Range Rover Sport SVR’den 80 beygir daha fazla olduğu göz önüne alınınca LUMMA’nın ne kadar iyi bir iş çıkardığı anlaşılabiliyor. Hatta EC Emisyon sertifikası istemeyen Avrupa ülkelerinde aracın gücü 680 beygire dahi çıkartılıyor. LUMMA, aracın bu motor ile hızlanma verilerini paylaşmasa da, normal Range Rover Sport SVR’nin 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamladığını düşünürsek oldukça yakın bir değer bekleyebiliriz.

lumma-range-rover-sport-svr-2

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın