Renault’tan yeni Megane RS için ilk teaser

0

2016 yılının Eylül ayında yollara veda eden Megane III RS, yeni nesil Megane ile yeniden yollara dönmeye hazırlanıyor.

Yeni Megane RS’in geliştirme çalışmaları devam ederken, Renault Sport’un Facebook’taki abone sayısının 1 milyona ulaşması şerefine otomobilseverleri heyecanlandıracak kısa bir video yayınlandı.

Videoda sergilenen aracın ön bölümünde yer alan LED farlar ve modelin genel hatları dışında pek bir şey göremedik. Araçta şimdilik dikkat çeken en önemli ayrıntı ise Clio RS’ten tanıdığımız damalı bayrak şeklindeki aydınlatma grubu.

Bunların dışında yeni model, kullanılacak olan agresif ayrıntılarla normal Megane modellerinden ayrılacak. Daha büyük jantlara sahip olması beklenen araçta, tavana monte bir rüzgarlık, daha büyük hava girişlerine sahip agresif ön ve arka tamponlar da araçta bulunacak diğer görsel detaylar.

Aracın tasarımı dışında akıllardaki bir diğer soru ise; aracın kaputunun altında hangi motor bulunacak? 300 beygirden fazla güce sahip 2.0 litrelik turbo destekli yeni bir motorun RS’te kullanılmasının muhtemel olduğu düşünülürken, diğer bir taraftan ise Alpine A110 modelinde kullanılan 1.8 litrelik ünitenin de yeni araçta kullanılabileceği iddiaları gündemde. 252 beygirlik bu motor güç anlamında yetersiz görünse de, bu motorun yapılacak güncellemeler ile birlikte 300 beygir gücün üzerine çıkabileceği konuşuluyor.

Motor konusu henüz netlik kazanmamış olsa da, yeni modelde 6 ileri manual bir şanzıman sunulacak ve motor gücü ön tekerleklere iletilecek. Çift kavramalı EDC şanzıman ise opsiyon listesinde yer alacak.

Yeni Megane RS’in tanıtım günü henüz netlik kazanmadı ancak aracın Paris veya Cenevre Otomobil Fuarı’nda kendini göstermesi bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın