Rusya Başkanı Putin’in makam arabası yakında yola çıkacak

0

Rusya’nın Cortege/Kortezh projesi kapsamında hazırlanan makam otomobili tanıtıldı. Ülkenin Sanayi ve Ticaret Bakanı, özel aracın bu yıl içerisinde yollara çıkabileceğini duyurdu.

Bakan Denis Manturov’un Rusya’nın İzvestia gazetesine verdiği demeçte, Putin’in yeni limuzininin kısa bir süre önce çeşitli çarpışma testlerine tabi tutulduğunu ve sonuçların “olumlu” olduğunu söyledi. Manturov ayrıca aracın halka tanıtımının yakında gerçekleştirileceğini de belirtti.

Aracın tanıtım tarihi henüz netlik kazanmazken Manturov, test otomobillerinin Nisan ayı bitmeden teslim edileceğini söyledi. Özel modelin 7 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan cumhurbaşkanlığı töreninde yer alabileceği iddia edilirken, bu iddialar çok gerçekçi durmuyor. Ancak Bakan Manturoz, Putin’in makam arabasını çok yakında kullanmaya başlayacağını umduklarını söyledi.Russia-Cortege-5Rusya lideri, bu lüks ve zırhlı otomobili öok yakında kullanmaya başlayacak olsa da Ağustos ayında düzenlenecek olan Moskova Otomobil Fuarı’na kadar otomobili inceleme şansımız olmayacak.

Cortege/Kortezh model ailesi hakkında çok fazla ayrıntıya sahip değiliz ancak paylaşılan eskizler ve videolardan gördüğümüz kadarıyla başkanlık otomobilinin Rolls-Royce benzeri çizgiler taşıdığını söyleyebiliriz. Bu lüks otomobilin yanı sıra, markanın daha geleneksel bir sedan otomobil ve minivan dahil olmak üzere ürün yelpazesini genişletme planları bulunuyor.

Aracın paylaşılan fotoğrafları ahşap ve metalik aksanlara yer verilen deri kaplı lüks kabinini görme fırsatı yakaladık. Oldukça lüks ögelere sahip olacak olan limuzinin arka bölümünde boydan boya uzanan orta konsolla birbirinden ayrılan ve karşılıklı olarak yerleştirilen dört koltuklu oturma düzenine sahip olacağını görüyoruz.

Araç hakkında diğer detaylar ise hala gizemini koruyor. Tanıtımının ardından yeni lüks limuzin hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın