Seat Arona, tanıtımından önce uçarken görüntülendi

0

Seat’ın yeni SUV modeli Arona, İspanya’nın Barcelona kentinin üzerinde uçarken görüntülendi. Son zamanlarda popülerliği artan B segment SUV modellerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanan Seat’ın yeni modeli 26 Haziran’da yapılacak tanıtımından önce bir instagram kullanıcısı tarafından pek de alışık olmadığımız bir şekilde fotoğraflandı. Yeni modelin daha önce de görüntüleri sızdırılmıştı.

Araç görüntülerden de anlaşıldığı gibi köşeli bir tasarıma sahip. Elde edilen görüntüler aracın farklı renkteki tavanını, bagaj kapağına entegre spoyleri ve aracın alaşım jantlarını gözler önüne seriyor. Aracın çamurluk çevresinde kullanılan plastik gövde parçaları ve arka tampondaki eklenti aracın SUV karakterini ortaya koyuyor. Aracın stop lambaları ise abisi Seat Ateca’dan izler taşıyor.

SEAT-Arona-2Ateca’nın altında konumlandırılacak olan yeni model Seat’ın giriş seviyesi SUV modeli olacak. Seat, araç hakkında şimdiye kadar ağzını oldukça sıkı tuttu. Arona hakkında şimdilik Ibiza altyapısını kullandığını ve birçok özelliğini bu modelle paylaşacağını biliyoruz.

Motor yelpazesini de Ibiza’dan alacak olan Arona’da 1.0 litrelik TSI motorun 95 ve 115 beygirlik iki farklı seçeneği ile birlikte sunulması bekleniyor. İspanyol marka ayrıca yeni 1.5 litrelik 150 beygir gücündeki TSI motoru da bu modelde kullanabilir. Dizel cephesinde ise 1.6 TDI motor görev yapacak. Bu motor 80, 95, 115 beygirlik seçenekler ile birlikte gelecek.

Seat Arona, 26 Haziran’da yapılacak tanıtımının ardından bu yılın sonunda satışa sunulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın