Seat, Cupra markası altında coupe formlu bir SUV planlıyor

0

Seat’ın Ar-Ge patronu Matthias Rabe, markanın 2020 yılına kadar coupe formlu bir SUV modelin üretimine başlamak istediğini duyurdu.

2015 yılında tanıtılan 20v20 konseptinden bazı tasarım ipuçlarını kullanması beklenen aracın mevcut Ateca modeli üzerinde yükselmesi planlanıyor. Seat ayrıca, modelin hibrit bir versiyonunu da sunma hedefinde.

Tıpkı Volvo’nun Polestar markasında yaptığı gibi Seat da Cupra ile benzer düşüncelere sahip. Yeni coupe formlu SUV model iddialara göre Cupra markası altında üretilebilir.Seat-20v20-Concept-1Rabe, Seat Arona’nın lansmanı sırasında markanın coupe formlu bir SUV model hazırladığını doğrulamıştı. Markanın patronu Luca De Meo daha önce yaptığı bir açıklamada Porsche Macan’ı örnek göstererek İspanyol markanın da sportif crossover modelleri üretebileceğini belirtmişti.

De Meo’nun Macan’ı örnek olarak göstermesi, Seat’ın yakında ortaya çıkması beklenen coupe formlu SUV modelinin Cupra markası ile daha üst sınıfta yer alabileceği iddialarını yoğunlaştırdı. Henüz yeni model hakkında fazla bir ayrıntı bilinmiyor ancak ilerleyen dönemde araç ile ilgili daha fazla bilginin elimize ulaşacağını düşünüyoruz.

Not: Seat 20v20 konseptinin görselleri kullanılmıştır.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın