Seat, en güvenli otomobili Leon Cristobol Concept’i sergilemeye hazırlanıyor

0

Seat, 14-16 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentindeki Smart City Expo Dünya Kongresi’nde Leon’u temel alan yeni bir konsept otomobil sunacak. Seat Leon Cristobol adı verilen konsept otomobil ‘markanın tarihindeki en güvenli araç’ olarak tanımlanıyor.

Drive Coach adı verilen gelişmiş güvenlik ekipmanlarına sahip olan araç çeşitli güvenlik uyarı sistemlerini içinde barındırmasının yanı sıra sürücünün dikkatini dağıtabilecek unsurlar da konsept modelde en aza indirilmiş. Uçaklardakine benzer bir ‘kara kutu’ sistemi yer alan konsept modelde herhangi bir kaza anında kaydedilen verileri ve görüntüleri akıllı telefonlara gönderebiliyor.seat-emii-smart-city-expo-world-congress-2017-1İspanyol şirket, araç ilgili daha fazla ayrıntılı bilgiyi etkinlik sırasında açıklayacaklarını ayrıca ulaşımı kolaylaştırmayı hedefleyen bir akıllı telefon uygulamasını da yine Barcelona’da tanıtacaklarını belirtti. Bu uygulama sürücüleri yol çalışmaları ve tehlikeli bölgelere karşı uyararak rotalarını değiştirmelerini tavsiye edecek.

Seat, ayrıca elektrikli eMii prototipini de bu etkinliğe getirecek, aracın üretime geçmeden önce tüm şehirde test edilmesi planlanıyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın