Skoda Kodiaq’ın iç mekanı ortaya çıktı

0

Skoda yeni Kodiaq’ın iç mekan fotoğraflarını yayınladı.

Aracın direksiyon ve kapı panelleri Superb modeli ile benzerlik gösterse de, gösterge paneli tamamen farklı bir tasarıma sahip. Gösterge paneli simetrik iki bölgeye ayrılmış olan modelin havalandırma ızgaraları ise Superb ve Octavia’nın aksine dikey konumlandırılmış. Dokunmatik ekran ise şık bir tasarıma sahip.

Tüm tuşların ve fonksiyonların kolayca ulaşılabilir şekilde yerleştirildiğini söyleyen Skoda yetkilileri, ayrıca tuşların kafa karışıklığına neden olmaması adına açıklayıcı bir düzene sahip olduklarını belirtti.

Mühendisler, aracın 4.7 metrelik boyu, 1.88 metrelik genişliğindeki büyük boyutlarını iç mekana da yansıtmış gibi görünüyor. Araç 720 litrelik bagaj hacmine sahip ve bu değer arka koltuklar yatırılınca 2065 litreye çıkıyor. Bu değerler ile birlikte Kodiaq’ın sınıfının en geniş bagaj hacmini de sunduğu belirtildi.

Kodiaq müşterileri bu aracı satın aldıklarında geniş bir opsiyon listesi ile karşılaşacaklar. Kodiaq ısıtmalı direksiyon, elektrikli çocuk güvenliği sistemi gibi 30 farklı opsiyonu  içinde barındırıyor.

Skoda yeni Kodiaq’ı 1 Eylül Perşembe günü Berlin’de tanıtacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın