Skoda, yeni Fabia’nın ilk fotoğrafını yayınladı

0

Skoda’nın yayınladığı fotoğrafta Fabia’nın sadece far bölgesi görünüyor. Ki bu bölge de tahmin ettiğimiz üzere Skoda’nın model gamıyla benzer bir tasarıma sahip.

Kabaca dikdörtgen formundaki far, ilk etapta Octavia modelini anımsatıyor. Aracın donanımı hakkında herhangi bir bilgimiz yok fakat fotoğrafta görüldüğü üzere LED gündüz sürüş farları ve farlara entegre sinyal lambaları yeni Fabia’da da yerini almış. Farkedilen diğer bir detay ise; dış kısmı krom kaplı siyah renkli radyatör ızgarası. Skoda, fazla açıklamada bulunmadığından dolayı yeni Fabia’nın donanım seçenekleri hakkında bildiklerimiz şu an için bunlarla sınırlı. Bir aksilik olmazsa, yeni Fabia’nın Ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

417974040164695761

Skoda’nın B segmentindeki temsilcisi, tamamen yenilenmiş ve Euro6 emisyon normlarına uygun hale getirilmiş bazı motorlar ile donatılacak. Benzinli olarak ilk etapta 1.0 litre 3 silindirli ve 1.2 litre 4 silindirli motorlar göze çarpıyor. Bu iki motor; 60 bg ile 110 bg arasında değişen çeşitli güç çıkışlarına sahip olacak. Dizel kanadında ise; 75 bg ve 105 bg arasında değişen üç farklı güç çıkış seçeneğine sahip 1.4 litre 3 silindirli TDI motor yer alıyor.

Zorlu emisyon normları sebebiyle bütün motorlar standart olarak start-stop ve kinetik enerji geri kazanım sistemleriyle kombine edilecek. Şanzıman seçeneklerinin ise Skoda’nın diğer modellerinde olduğu gibi manuel ve DSG şeklinde olması bekleniyor. 2015’in sonlarında ise muhtemel bir çevreci GreenLine versiyonun gelmesi söz konusu. 75 bg güç çıkışına sahip 1.4 litre TDI motorla donatılması beklenen Greenline, 3.1 litre/100 km tüketim ve 82g/km karbondioksit salınım değerlerine imza atacak.

Yeni Fabia, selefine kıyasla 65 kg hafiflemiş olarak karşımıza çıkarken; 1.0 MPI motorla donatılmış baz versiyonun sürücü hariç 980 kg civarında bir ağırlığa sahip olmasını bekliyoruz.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın