Tofaş’ın yeni kompakt sedanı İstanbul Autoshow’da görücüye çıkacak

1

Daha önce kamuflajlı fotoğraflarını paylaştığımız Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Stil Merkezi ve FCA’in en büyük Ar-Ge merkezlerinden biri olan Tofaş tarafından geliştirilen yeni Sedan, konfor, teknoloji, geniş iç hacim ve verimliliğin etkileyici bir birleşimini sunacak. Tüm bu özellikleri görkemli İtalyan tasarımı ile taçlandıran yeni model özgün ve güçlü sedan çizgilerini başarılı bir mühendislik projesiyle harmanlıyor. Sedan konseptinde geliştirilen bu yepyeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz dolduracak.

1928413469199929850Fiat’ın yeni sedan modeli, Dünya Klasında Üretim alanında kazandığı Altın Madalya ile başarısını tescilleyerek dünyanın en iyi otomotiv üretim tesislerinden biri arasında yerini alan, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilecek.

Yeni modelin satışına Kasım 2015’te Türkiye’den başlanacak; sonrasında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nde yer alan 40 ülkede devam edilecek.

Yeni model, bölgede varlığını güçlendirmek isteyen Fiat markası için anahtar niteliğinde stratejik bir rol üstleniyor. Otomobilin mükemmel konforu, geniş bagaj hacmi, eksiksiz motor gamı ve etkileyici stili sayesinde Fiat, kompakt sedan sınıfındaki liderliğini daha da güçlendirecek.

Yazar hakkında

1 Yorum

  1. Arkadaşlar sakın benden duymuş olmayın ama Fiat’ın AutoShow 2015’te tanıtacağı yeni sedan modeli; Viaggio. Fiat aracın şu anda ülkemizde sedan versiyonunu üretme kararı aldı Viaggio’nun bir de Avrupa’da hatchback karoser seçeneğine sahiptir. Viaggio’nun Çin pazarındaki ismi Ottimo. Yalnız ülkemizde hatchback kasası Bravo adı altında satılabilir ya da başka bir isme sahip olabilir. Yani Fiat Linea’nın yerine ülkemizde bantlardan Viaggio’yu bantlardan indirecek eğer bir aksilik olmaz isim değişikliğine gidilmezse

Bir Cevap Yazın