Toyota Supra’nın görselleri gelmeye devam ediyor

0

Toyota, efsanevi modeli Supra’yı geri döndürmeye hazırlanıyor ancak Japon üretici aracın tasarımını gizli tutmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde aracın ön bölümünün görselinin sızdırılmasının ardından şimdi de yeni Toyota Supra’nın arka bölümü ile karşı karşıyayız hem de sarı rengiyle.

SupraMKV tarafından ortaya çıkarılan görüntülerde FT-1 konseptinde yer alan üçgen formlu stop lambalarının, agresif difüzörün, çift egzoz çıkışının ve bagaj kapağına entegre spoylerin yeni Supra’ya taşındığını görüyoruz. Ayrıca F1 esintileri taşıyan arka sis farları da yine konsept model ile benzerlik gösteriyor.23ba9e83-toyota-ft-1-concept-768×416Stop lambalarının altında yer alan geniş hava girişleri beklendiği üretim modeline taşınmamış. Ayrıca konsept modelde yer alan devasa aktif spoyleri de yeni Supra’da göremeyeceğiz gibi görünüyor.

Toyota, yeni Supra’nın üzerindeki örtüleri 14 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan Detroit Otomobil Fuarı’nda kaldıracak. Yeni BMW Z4 ile aynı platformu paylaşacak olan modelin ilk olarak sadece coupe formunda sunulacak. Ancak, markanın baş mühendisi Tetsuya Tada, aracın muhtemel bir convertible versiyonu üzerinde de çalıştıklarını açıkladı.c91a97ab-2020-toyota-supra-rear-end-768×568

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın