Yeni nesil Toyota Supra’nın ilk görselleri ortaya çıktı

0

Toyota, muhtemelen yeni Supra’yı bu şekilde ortaya çıkarmak istemiyordu ancak SupraMKV forum sitesi yeni modelin kamuflajsız fotoğraflarını yayınladı.

2019 Toyota Supra’nın taşıma sırasında kamyon içerisinden çekilmiş bir görüntüsü aracın ön yüzünü gözler önüne seriyor. FT-1 konseptinden ilham alınan bir ön bölüme sahip olan Supra üretilirken beklendiği gibi konsept modele sadık kalınmış.

Yeni model, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde farklı konseptler ile ortaya çıkarılmaya başlandığı için ortaya çıkan görüntüler şaşırtıcı değil ancak yine de üretim versiyonu ilk defa bu kadar net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Konsept model ile benzerlik gösteren farlara ev sahipliği yapan aracın çıkıntılı burun tasarımı da üretim modeline taşınmış.

Bunun dışında aracın ön tamponu ise konsept modelin aksine üç hava girişine sahip. Farların kenarındaki hava girişleri de küçüklmüş olsalar da yine yerlerini korumuş.83d2babb-toyota-ft-1-8Arka tarafa doğru ilerlediğimiz de ise aracın çıkıntılı kaputu gözümüze çarpıyor. Konsept modeldeki şeffaf yapı burada yerini daha geleneksel bir yapıya bırakırken aracın siyah A sütunlara sahip olduğunu görüyoruz. Yan aynaların da konsept modele göre törpülenmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni modelin arka bölümünün görüntüleri henüz ortaya çıkmamış olsalar da yine FT-1 konseptinden fazla uzaklaşılmasını beklemiyoruz.

Yeni Toyota Supra, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan 2019 Detroit Otomobil  Fuarı ile birlikte tanıtılacak. Fuarın ardından efsanevi modelin yeni nesli hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olacağız.

d87d7f52-2020-toyota-supra-leaked

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın