Toyota, yeni Auris’i Cenevre’de tanıtacak

0

Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte birçok marka yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Dünya’nın en gözde otomobil fuarlarından biri olan Cenevre’de Toyota da yeni Auris’i görücüye çıkaracak. Yeni Auris’in ilk teaser görüntüsünü paylaşan Japon marka, modelin üçüncü neslinin lansmanını İsviçre’de yapmayı planlıyor.

Toyota, yeni modeli için ‘çok daha dinamik dış tasarım’ sözü verirken aynı zamanda aracın hibrit versiyonu da sunulmaya devam edecek. Mevcut modelin sunduğu 1.8 litrelik benzinli motorlu hibrit ünitenin yanı sıra yeni modelin 2.0 litrelik benzinli ünitenin kullanıldığı yeni bir hibrit versiyona sahip olması bekleniyor.

Aracın paylaşılan görseline gelecek olursak, yeni modelin LED ön ve arka aydınlatma elemanları dikkat çekerken çift renkli gövde düzeni de gözlerden kaçmıyor. Aracın sütunlarında ve tavanında kullanılan siyah renk Toyota’nın yeni modelinde kişiselleştirme seçenekleri sunacağının bir göstergesi ayrıca arka pencere çizgisi de arka kapıda gizli kapı kolunun kullanılacağına işaret ediyor.

Toyota, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Auris’in yanı sıra üretim modeline ışık tutacak bir Supra konseptiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor. Supra konsepti kuşkusuz fuarda en çok dikkat çeken modellerden biri olacaktır. Bu modellere ek olarak yeni Aygo’yu da yine bu fuarda görme fırsatı yakalayacağız.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın