Volkswagen, ABD’deki Golf R’leri geri çağırıyor

0

Volkswagen, ABD’de bazı Golf R modellerini yangına neden olabilecek bir parça nedeniyle geri çağırıyor. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), yakıt hortumu bağlantısının, besleme hattından ayrılarak motor bölmesinde yakıt sızdırabileceğini açıkladı.

Bunun üzerine harekete geçen Volkswagen yetkilileri, 13 mart ile 8 Ağustos tarihleri arasında teslim edilen 516 adet Golf R’yi geri çağırma kararı aldı. Şirket, diğer tarihlerde üretilen araçların yakıt besleme sisteminin farklı bir üretim bandından çıktığını belirterek onları geri çağırma gereği olmadığını belirtti.

Geri çağrılacak olan araçların 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren başlanarak sahiplerine ve bayilere haber verilecek ve tüm çalışmalar ücretsiz olarak yapılacak.99e02fc6-2018-vw-golf-r-3Bu konu ile ilgili biraz daha araştırma yapınca, Audi A3 Sedan, A3 Cabriolet, TT Coupe ve TT Roadster gibi diğer araçların da aynı sorundan müzdarip olduğunu farkettik. 2018 model yılına ait olan modellerin üretim tarihleri ise değişkenlik gösteriyor.

516 Volkswagen Golf R, 820 Audi A3 Sedan, 105 A3 Cabriolet, 128 TT Coupe ve 51 Tt Roadster olmak üzere toplamda 1.620 aracı Volkswagen’in geri çağırması bekleniyor.

Volkswagen Golf R’ın yanında sorunlu diğer Audi modelleri için de yine Şubat ayına kadar beklenen bildirimlerin araç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın