Volkswagen Golf 8’in iç mekanından ilk resmi görsel geldi

0

Yıllık hissedarlar toplantısı sırasında Volkswagen, yeni nesil Golf hakkında daha detaylı bilgiler paylaştı. Aracın iç mekan tasarımı hakkında bilgi veren bir eskiz de yine bu etkinlik sırasında gözler önüne serildi.

Önceki model ile karşılaştırıldığında kabin, dijital göstergelere eşlik eden merkezi bir ekran ve fiziksel düğmelerin radikal bir şekilde azaltılmasıyla tamamen farklı bir düzene sahip. Bilgi-eğlence ekranının alt tarafı ise ortada birkaç fiziksel düğme ve ince hava menfezlerine ev sahipliği yapıyor.

Orta konsolda, uyumlu mobil cihazlar için kablosuz bir şarj bölümünün yanı sıra birkaç saklama alanı da içeriyor gibi görünüyor. Bunun dışında otomatik modellerde geleneksel vites topuzuna veda edeceğiz gibi görünüyor. Yeni nesil ile birlikte farklı bir çok fonksiyonlu direksiyon simidine sahip olacak olan Golf’de yeni döşeme malzemelerinin de kullanılmasını bekliyoruz.250303ab-2020-vw-golf-8-interior-768×417Volkswagen, iç mekan eskizinin yanı sıra aracın dış tasarımı hakkında ipuçları veren bir görsel daha sundu. İnce bir ızgaraya ev sahipliği yapacağını gördüğümüz Golf 8, daha kaslı kaputunun yanı sıra yeni alt tarafı kıvrımlı farlar ile her zamanki gibi evrimsel bir tasarım benimsemiş gibi görünüyor. Teaser görselinde yer alan eğimli tavan çizgisinin ise üretim modeline taşınmasını beklemiyoruz.

Alman otomobil üreticisinin yaptığı açıklamaya göre, Golf Mk8 Ekim ayında Wolfsburg’da düzenlenecek olan bir etkinlik sırasında tanıtılacak. Yeni model benzinli ve dizel motorlu versiyonlarının yanı sıra hidrojenle çalışan CNG motoruyla da yola çıkacak. Elektriklenme konusunda da adım adan Volkswagen 48V’lik yarı hibrit sistemi de Golf 8’de kullanmayı planlarken, ilerleyen aşamada ise elektrikli kullanımlarda 80 km yol katedebilen şarj edilebilir hibrit versiyonu da tanıtacak.735bb38b-2020-vw-golf-8-exterior-768×416

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın