Volkswagen Golf GTI TCR’nin yol versiyonu 290 beygirle geliyor

0

Volkswagen, Clubsport’un ardından yeni bir özel versiyon Golf GTI ortaya koymaya hazırlanıyor. Bu özel versiyon TCR logosunu taşıyacak.

9 Mayıs’ta tanıtılacak olan Golf GTI TCR genel olarak 350 beygir güç sunan TCR yarış otomobilinin yollar için uyarlanan bir versiyonu olacak. 290 beygir güç ve 370 Nm tork değerlerine sahip olacak olan GTI TCR, yedi ileri çift kavramalı şanzımanı ile gücünü ön tekerleklere aktaracak.

0-100 km/s hızlanma değeri henüz açıklanmayan aracın son hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış. Performanslı modelin azami hızı istenildiği takdirde ise 264 km/s’ye ulaşabilecek.2019-vw-golf-gti-tcr-3Golf R ile karşılaştırıldığında 20 beygir güç ve 30 Nm tork dezavantajı bulunan Golf GTI TCR’nin 0-100 km/s hızlanma süresinin de Golf R’nin 4.6 saniyelik değerinin üzerinde olacağını söyleyebiliriz.

‘En hızlı Golf GTI’ olarak nitelendirilen modelin üretimi öncesindeki son versiyonu önümüzdeki hafta Almanya’da düzenlenecek olan etkinlikte ortaya koyulacak. Golf GTI TCR’yi satın almak isteyenler ise 2018 yılının sonunu beklemek zorunda kalacaklar.

Volkswagen tarafından paylaşılan teaser görüntülerine baktığımızda ise daha agresif tasarım elemanları görüyoruz. Ön bölümde daha geniş hava girişlerine yer verilen modelin arka bölümünde daha belirgin bir difüzör konumlandırılmış. Yuvarlak formlu çift egzoz çıkışı ile sportif karakteri öne çıkarılan modelin tasarımı 5 kollu jantlar ve TCR logoları ile tamamlanmış.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın