Volkswagen, Pheaton’ı yaşatmakta ısrarcı

1

Volkswagen, otomobil dünyasını aldığı bu karar ile şaşkınlığa uğrattı.

Alman firma, Pheaton’ı geliştirmek için 1 milyar $’dan fazla bir yatırım yapmıştı fakat bu model, hedeflenen yıllık 20.000 adetlik satış rakamına asla ulaşamadı. Analist Max Warburton’a göre VW’nin amiral gemisi, Avrupa’nın en çok zarar ettiren 3 aracından biri. Ayrıca Warburton, verileri doğrultusunda, 2002-2012 arasında satılan her Pheaton’ın firmaya 28.000 € zarar ettirdiğini belirtiyor. Bu bilgiler göz önüne alındığında VW’in, Pheaton konusunda yeni jenerasyonun 2018’de sunulacağını duyurarak inatçı bir tavır sergilemesini anlamlandırmak güç.

Mercedes-Benz S Class, BMW 7 Serisi gibi araçlara rakip olacak olan Pheaton’ın hibrit motor seçeneği ile opsiyon yelpazesini geniş tutmaya çalışması öngörülüyor. Ne kadar lüks ve kaliteli olacak olsa da, ”Halkın aracı” logosu yerine Audi ismi altında sunulması daha doğru olurdu diye düşünmeden edemiyoruz.

Yazar hakkında

Merter Verel

İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı öğrencisi. Çocukluktan beri gelen araba merakını diğer hobileri ile birlikte canlı tutmaya çalışan 20'li yaşlarında bir genç.

1 Yorum

  1. BMW istese Mercedes S-Serisi kadar kaliteli,şık ve prestijli 7-Serisi üretebilirdi fakat üretmedi çünkü ben BMW’nin yeni Rolls-Royce Phantom modelinde kalitesiyle tüm varını yoğunu ortaya koyabileceğini düşünüyorum.Çünkü yeni 7-Serisi beklentilerimin altında bir araç oldu ve aracın arka stop lambalarını dikkatli inceleyecek olan gözler VW Jetta’dan izler taşıdığını zaten hemen anlayacaklardır diye düşünüyorum.BMW bile yeni 7-Serisi ile Mercedes S-Serisi’ne rakip olamayacağını kabul ederken VW hangi dünya da ve kafa da yaşıyor cidden çok merak ediyorum.Lüks sınıfta Mercedes S-Serisi’ne rakip olabilecek bir baba yiğit S-Serisi’nin karşısına çıkmazda çıkamazda zaten bu imkansız birşey.VW’nin de sadece hayalden başka birşey değil zaten.VW Phaeton modeliyle yıllardır Mercedes S-Serisi ve BMW 7-Serisi karşısında eziliyordu demek ki VW mühendisleri hala hatalarından ders çıkaramamış olacaklar ki hala Mercedes S-Serisi’ne rakip olmaktan bahsedebiliyorlar.VW mühendisleri sadece hayal görüyor çünkü Phaeton S-Serisi’nin tırnağının ucu bile olamaz ve olamayakta.Bunu bilmek illa ki profesör olmaya gerek yok.VW yılların verdiği ezikliği yaşıyor Mercedes ve BMW karşısında ama hala da yaşamaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın