Volkswagen Polo R WRC’nin yol versiyonunu hazırlıyor

0

Eskisi kadar çok üreticinin katılmadığı ve parlak günlerini geride bırakan WRC‘de yine de ismini duyurmaya çalışan, motor sporları bölümlerinin becerilerini sergilemek isteyenlerin mücadelesi devam ediyor. Bu alanda geçtiğimiz yıl hem sürücü, hem üretici klasmanında WRC’yi birincilikle tamamlayan Volkswagen’in haklı gururu Polo WRC, otomobil severlerin “bir gün yol versiyonu da çıkar mı?” diye aklını kurcalayan bir model.

VW-Polo-R-WRC-4[3] VW-Polo-R-WRC-5[3]

Daha önce bu beklentiyi Polo R WRC Limited Edition modeliyle karşılamaya çalışan VW, 220 beygiri sadece ön tekerlekle yönlendirmiş ve aslında WRC’nin gerçek ruhunu yansıtan bir model ortaya çıkarmamıştı.

polo wrc white polo wrc white 2

Auto Bild kaynağından aldığımız habere göre, Alman meslektaşlarımız yollara çıkması muhtemel Polo R WRC modelinin 2 prototipini de teste çıkarmışlar ve merak edilenleri açıklığa kavuşturmuşlar; 4 tekerden çekiş sistemine sahip olan aracın kaputunun altında 2 litre turbo şarjlı motor ünitesi 250 beygir maksimum güç üretiyor. 0-100 hızlanması 6 saniyede gerçekleşirken maksimum sürat 250 km/sa‘e elektronik olarak kilitlenmiş.

Eğer bu oldukça güçlü ve eğlenceli Polo modeli finans bölümünden de onay alıp seri üretim bantlarından yollara inecek olursa,  anavatanı Almanya’da €33,900 ($46,375) gibi bir başlangıç fiyat etiketine sahip olacağı öngörülüyor.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın