Volkswagen T-Roc resmi olarak tanıtıldı

0

Uzun süren teaser kampanyasının ardından, Volkswagen sonunda T-Roc modelini resmi olarak tanıttı. Tiguan’ın altında konumlandırılacak olan model hemen herkesin seveceği bir tasarıma sahip.

Araç ön bölümde yer verilen geniş ızgara ve ızgarayı takip eden ince farlar ve LED gündüz farları ile sportif bir görünüm ortaya koyuyor. A sütunundan C sütununa kadar uzanan krom çıta, kaslı çamurluklar ve plastik gövde parçaları ile araç kendine baktırmayı başarıyor.

Arka tarafta da sportif görünümün devam ettiğini görüyoruz. Bagaj kapağına entegre spoyler, eğimli arka cam ve plastik parçalarla desteklenmiş arka tampon aracın sportif karakterine katkıda bulunuyor.

Dijital göstergeler ve renkli bilgi-eğlence ekranı aracın içinde teknolojik bir hava katmış. 3 kollu bir direksiyon simidi bulunan aracın diğer modellerden tanıdığımız vites topuzu göze batmıyor. Yeni model 445 litre ile geniş bir bagaj hacmi sunarken koltuklar yatırıldığında bu değerin 1290 litreye çıktığı açıklandı. İç mekanda renkli döşemeler ve spor koltuklar da dahil olmak üzere birçok seçenek bulunuyor.

VW-T-Roc-9Aracın güvenlik elemanlarına gelecek olursak, tüm T-Roc modelleri standart olarak Otomatik Çarpışma Sonrası Fren Sistemi, Şehir İçi Acil Fren Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Yayaları algılayabilen Ön Çapışma Asistanı bulunacak. Opsiyon listesinde ise Adaptif Hız Sabitleyici, Arka Trafik Uyarı Sistemi, Park Yardımcısı, Trafikte Sürüş Asistanı gibi birçok teknolojik donanım arasından müşteriler tercih yapabilecekler.

Aracın motor seçenekleri ise güncel Volkswagen modellerinde kullanılan turbo üniteler olacak. 3 adet benzinli ve 3 adet farklı dizel motorun sunulacağı yeni SUV model manuel veya DSG şanzıman ile birlikte tercih edilebilecek. Yeni modelde önden çekiş standart olarak sunulurken dört tekerlekten çekiş sistemi isteyenler ekstra ücret ödemek zorundalar.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın