Volkswagen’den B segment crossover hamlesi

0

İngiltere medyasının haberine göre Volkswagen, Tiguan ve Taigun’un arasına konumlandıracağı bir crossover üretmeyi planlıyor.

9675611291642510189
MQB platform ile birlikte yeni jenerasyon Polo temelli olması beklenen araç, kardeşleri Skoda ve Seat’ı da benzer modeller için teşvik edici bir etkide bulunacaktır. VW teknik geliştirme kurul üyesi Heinz-Jakob Neuser’ın AutoExpress‘e ”Bir B segment crossover ürün seçeneklerimiz arasına çok güzel bir şekilde yerleştirilebilir” cümlesiyle verdiği ipucu sonucu haber desteklenmiş oldu.

Aracın tasarımı ve adı hakkında şu an hiçbir bilgi olmasa da, geçen sene Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 3 kapılı T-ROC Concept’in izlerini taşıyacağı tahmin ediliyor. Captur, Juke, 2008 gibi araçlara rakip olarak, üretim bandının sonunda 5 kapılı ve daha yumuşak hatlara sahip bir halde çıkacaktır.

1083830479300939911
Son dönemlerdeki crossover furyası uzun süre devam edeceğe benziyor ve bu doğrultuda, hem Neuser hem de VW CEO’larından Micheal Horn, hemen hemen bütün modellerin birer adet crossover versiyona sahip olacağını duyurdu.

Yazar hakkında

Merter Verel

İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı öğrencisi. Çocukluktan beri gelen araba merakını diğer hobileri ile birlikte canlı tutmaya çalışan 20'li yaşlarında bir genç.

Bir Cevap Yazın