Volvo’nun yeni SUV modeli XC40 görüntülendi

0

Volvo, SUV model gamını genişletiyor. XC90 ve XC60 modellerinin ardından markanın Mercedes-Benz GLA, Audi Q3 ve BMW X1 modellerine rakip olacak olan XC40 modelinin testlerine devam ediliyor. Yeni model testler sırasında İspanya’nın Granada şehrinde görüntülendi.

Kullanılan ağır kamuflaj nedeniyle aracın tasarımı hakkında fazla bir şey söyleyemiyoruz ancak yeni modelin XC60 ve XC90 modellerine benzer bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Özellikle ön tarafta, markanın yüzünü oluşturan ön ızgara ve markanın imzası haline gelen ‘Thor’un çekici’ adı verilen LED farların bu araçta da olacağını şimdiden söylemek yanlış olmaz.

Aracın iç mekanında da yine abilerinden izler görmemiz muhtemel. Aracın daha önce çekilen iç mekan görüntüleri de bu iddiayı doğrular nitelikte. Sade bir iç mekana sahip olacak olan modelde dokunmatik bilgi-eğlence ekranının her iki tarafında dikey olarak konumlandırılmış havalandırma ızgaraları bulunacak.

Aracın motor seçenekleri arasında ise 1.5 litrelik 3 silindirli turbo benzinli ünite dışında 4 silindirli benzinli ve dizel seçeneklerin olması bekleniyor. İlerleyen dönemde ise motor gamına hibrit bir ünite eklenebilir.

Volvo’nun yeni SUV modelinin üzerindeki örtüleri ne zaman kaldırılacağı bilinmiyor ancak Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı bunun için iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın