Yeni Audi A1’den ilk teaser

0

Audi, teaser kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Alman üretici yeni A1 modelinin iç mekanının bir kısmını ortaya koyan bir video paylaştı.

Esas olarak GIF olarak nitelendirebileceğimiz olan paylaşım, yeni A1’in dijital gösterge ekranının yanı sıra dokunmatik bir MMI bilgi-eğlence sistemi ekranı ile birlikte geleceğinin de kanıtı. Bu gelişme çok şaşırtıcı olmasa da bu paylaşım ile birlikte A1’in iç mekanına ilk kez göz atmış olduk.

Paylaşılan görsel çok fazla ayrıntı ortaya koymuyor ancak bilgi-eğlece sisteminin altında konumlandırılan metalik malzeme dikkat çekiyor. Yeni model ayrıca krom düğmelere ve küçük bir ekrana sahip otomatik klima sistemine de ev sahipliği yapıyor. Yeni modelin ısıtmalı koltukları da yine bu gösterge kümesinden kontrol edilebiliyor. Audi’nin en küçük modelinde çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunacağını da havalandırma ızgaralarının çevresinde kullanılan sarı ve yeşil malzemelerden anlayabiliyoruz.

Teaser görüntüsü ayrıca Audi’nin A6, A7 ve A8 gibi daha üst sınıf modellerinde kullanılan üçüncü dokunmatik ekranın A1’de yer almayacağının da kanıtı niteliğinde. Maaliyetleri düşürmek isteyen Audi, Q2 modelinde de bu ekrana yer vermemişti.

Audi, paylaşılan teaser görüntüsü dışında aracın diğer ayrıntılarını ise saklamaya devam ediyor. Selefine göre daha lüks ve olgun bir tasarıma sahip olacağı öngörülen aracın ön bölümünde diğer Audi modellerinde olduğu gibi geniş bir ön ızgaraya da ev sahipliği yapması bekleniyor. Ayrıca yeni nesil ile birlikte üçüncü pencere sırasına veda edecek olan araç daha geniş bir C sütununa sahip olacak.

Motor seçenekleri de henüz belli olmayan araçta üç ve dört silindirli çeşitli güç ünitelerinin kullanılacağını söyleyebiliriz. Giriş versiyonunda 125 beygirlik 1.0 litrelik TFSI motoru içinde barındırması beklenen aracın en güçlü versiyonu RS1’in ise 300 beygir güce sahip olacağı gelen haberler arasında.

Yeni modelin ne zaman tanıtılacağı henüz tam olarak belirtilmezken teaser paylaşımının da belirttiği gibi özel bir etkinlik ile birlikte İspanya’nın Barcelona kentinde yüzünü göstermesini bekliyoruz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın