Yeni Audi A8 park ederken sürücüsünü hiç yormayacak

0

Audi, yeni nesil A8 modelinin teaser videosunu yayınladı. Aracı kendi kendine park ederken gördüğümüz video ile yeni modelin iç mekanı hakkında ilk ipuçları da bizlere sunulmuş oldu.

Kabinten başlayarak, A8’de gözümüze ilk çarpan detay yeni direksiyon simidi oldu. Biraz daha ayrıntılı baktığımızda ise yeni modelin yeni bir dijital gösterge paneli ve karakteristik gösterge tablosu ile donatılmış olduğunu görebiliriz. Ahşap kaplamalı şık kapı panelleri, alüminyum aksan ve krom kolları da araçta yer alan diğer şık detaylar olarak yer alıyor.

Ön tanıtım videosunda aracın dış tasarımı hakkında fazla detaya yer verilmezken araçta, ince farlara ve Prologue konsept modelinden esinlenilmiş geniş ön ızgaraya yer verildiği görülüyor. Arka bölümde ise bagaja entegre bir spoyler ve ince bir LED halinde boydan boya uzanarak ortada birleşen yeni stop lambalarını görmek mümkün.

11 Temmuz’da tanıtılması planlanan yeni modelin reklam filminde yer alan çocuk karakterin üzerinde Spider-Man kostümünün olması  aracın 7 Temmuz’da Amerika’da gösterime girecek olan ‘Spider-Man: Homecoming’ filminde de yer alacağına işaret ediyor.

Audi, araç hakkında fazla bir bilgi vermekten kaçınırken gelen haberlerde, artan toplam ağırlığa rağmen hemen her versiyonun yaklaşık olarak 100 kilometrede 0.7 litre yakıt tasarrufu sağlayacağı belirtiliyor. Araçta 48 voltluk küçük bir hibrit sistemin olacağı da daha önce marka tarafından onaylanmıştı.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın