Yeni Audi R8, Cenevre’de kendini gösterecek

0

Edinilen son bilgiler doğrultusunda Audi, Mart’ta yapılacak olan Cenevre Motor Fuarı’nda yeni R8’i e-tron versiyonu ile birlikte resmi olarak tanıtacak.

CarAdvice‘a konuşan Audi yönetim kurulu üyesi Ulrich Hackenberg, e-tron versiyonun yeni R8 ile birlikte Mart’taki fuarda tanıtılacağını doğruladı. Neden bütün projeye baştan başladıkları sorulduğunda Ulrich, e-tron’un menzilinin sadece 220 km olmasının büyük bir etken olduğunu; ”Mühendis ekibimle birlikte yaptığım şey aracın üzerinde çalışmaya devam etmek ve 400-500 km arasında bir menzil elde etmekti” sözünü ekleyerek cevapladı.

Başlıksız-2

Bu menzilin aslında oldukça etkileyici olduğunu, 460 km’lik menzile sahip Tesla Model S’e bakarak söyleyebiliriz. Sadece menzil konusunda değil, hızlanma konusunda da iddialı olacak olan araçta manuel vites seçeneği bu sebeple bulunmayacak. Hackenberg, ”Tur zamanı rekoru kırmak için çift kavramalı bir şanzıman gerekli” diyerek de pist sonuçlarını da önemsediğini gösterdi.

Bütün bu gelişmelerin, Cenevre Motor Fuarı’nın kapıda olduğunu göz önünde bulundurarak, Audi açısından verimli olacağını tahmin etmek zor değil. R8’i kullanarak elektrikli araç yarışında öne atlamak harika bir hamle olacaktır fakat önce Tesla Model S gibi dişli bir rakibini elimine etmeli.

Yazar hakkında

İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı öğrencisi. Çocukluktan beri gelen araba merakını diğer hobileri ile birlikte canlı tutmaya çalışan 20'li yaşlarında bir genç.

Bir Cevap Yazın