Yeni BMW M5 San Francisco sokaklarında

0

BMW, 5 Serisi’nin en hızlı modeli M5’in testlerine kaldığı yerden devam ediyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde testleri süren araç bu sefer de San Francisco sokaklarında yakalandı.

Her ne kadar M5’in doğal yaşam alanı pistler olarak görülse de BMW yeni modelini yollarda da test ederek aracın günlük kullanıma da uygun olmasını sağlama hedefinde. Diğer 5 Serisi modellerinin yollarda sunduğu konforu müşterilerinin M5 modelinde de bulmasını sağlamak isteyen olan Alman üretici aynı zamanda Mercedes-AMG E63 S modelinin karşısına oldukça güçlü çıkmayı hedefliyor.

2018-BMW-M5-12Önceki M5 modelinde olduğu gibi 4.4 litrelik çift turbolu bir V8 motorun yeni modelde de karşımıza çıkacağını biliyoruz ancak önceki modelde farklı olarak yeni model 600 beygir güç ve 700 Nm tork değerine sahip olacak. Yeni model tüm bu gücünün tamamını yere aktarmak için ilk kez dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunulacak. Aracın arkadan çekişli geçmişini unutmayan marka aracın istenildiği takdirde tek bir tuşla arkadan çekişli olarak kullanılabileceğini belirtti.

BMW, yeni modelin ne zaman tanıtılacağı hakkında henüz bir bilgi paylaşmadı ancak önümüzdeki aylarda araç hakkında daha fazla bilgiyi öğrenmeyi umuyoruz.

 

2018-BMW-M5-21

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın