Yeni BMW Z4 ve Toyota Supra farklı tasarımlara ve sürüş karakterlerine sahip olacak

0

Yeni nesil BMW Z4 bilindiği gibi Toyota Supra ile birlikte geliştiriliyor ancak Alman marka Z4 modelinin tamamıyla özgün olacağı iddiasında.

BMW Grup Avustralya yönetim kurulu başkanı Marc Werner, uzun zamandır beklenen aracın tasarım ve sürüş özellikleri bakımından Supra ile çok farklı olacağını belirtti.

Werner yeni Z4 hakkında, ‘Tasarım konusunda kesinlikle benzersiz olacak. Sadece tasarım açısından değil, sürüşleri ve ele alınma şekilleri de farklı olacak. Beklediğiniz gibi kesinlikle benzersiz bir BMW ürünü olacak.’ açıklamasında bulundu.2018-BMW-Z4-9BMW, geçtiğimiz aylarda yeni modelleri hakkında ipuçları veren bir konsept tanıtmıştı ve hepimiz araca hayran kalmıştık. Üretim modeline bu tasarımın ne kadarını taşıyabilir diye karar kara düşünürken neyse ki son casus çekimler, konseptin önemli tasarım öğelerinin çoğunun, benzer farlar ve stop lambaları da dahil olmak üzere üretim modelinde bulunacağını gösterdi.

Toyota Supra ile aynı platformu kullanacak olan aracın giriş seviyesinde 197 beygir güç ve 320 Nm tork üreten 2.0 litrelik turbo destekli ünite yer alacak. 6 silindirli B58 motorlu Z4 M40i’nin de seçenekler arasında olacağı öngörülürken model gamının en tepesinde yer alacak Z4 M’in de ilerleyen süreçte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Not: BMW Z4 Concept görselleri kullanılmıştır.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın