Yeni Citroen C3 Aircross’un küçük ölçekli modeli araç hakkında fikirler veriyor

0

Yeni Citroen C3 Aircross’un dış tasarımı aracın küçük ölçekli modeli ile gözler önüne serildi. Yeni modelin C3 Picasso’nun yerini alması bekleniyor.

Aircross modeli ile yeni araç, MPV kategorisinden çıkıp son yıllardaki trende uyarak daha crossover benzeri bir görüntüye kavuşmuş. Yeni model geçtiğimiz günlerde tanıtılan Opel Crossland X ile aynı plaformu paylaşacak.

Sızdırılan küçük ölçekli model arabanın görüntüsünden anladığımız kadarıyla, araç C3 modelinden çok ayrılmamış, aracın çift farlı karakteristik tasarımı ve markanın imzası haline gelen yan koruma panelleri yerini yeni modelde de korunmuş.

Geçtiğimiz aylarda Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan C-Aircross Concept’i baz alınarak hayata geçirilecek olan araçta bu konsept modelden birçok parçanın kullanılacağını söyleyebiliriz.

Motor seçenekleri konusunda C3 modelinde kullanılan güç ünitelerinin kullanılması öngörülürken abisi Cactus ve aynı platformu paylaşacağı Crossland X’te olduğu gibi dört tekerlekten çekiş sisteminin bu modelde de kullanılmaması bekleniyor. Gelecek nesil Peugeot 2008’in de C3 Aircross ile aynı platformu paylaşacağı iddia edildi.

Citroen, yeni modelini bu yılın sonunda piyasaya sürmeyi planlıyor, bu yüzden yeni C3 Aircross modelinin tanıtımının önümüzdeki aylarda yapılacağını söyleyebiliriz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın