Yeni Jeep Wrangler’in iç mekanı gözler önüne serildi

0

2018 yılının en çok merak edilen modellerinden biri olan yeni Jeep Wrangler, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanırken bir yandan da aracın ayrıntıları marka tarafından yavaş yavaş paylaşılıyor.

Geçtiğimiz günlerde aracın dış tasarımını sunan Jeep, bu sefer de aracın iç mekânıyla bizleri baş başa bırakıyor. Yeni nesil Wrangler modelinde son nesil bağlantı teknolojilerine yer veren markanın, geleneksel çizgiler ile günümüz tasarımını iç mekanda başarılı bir şekilde harmanladığını görüyoruz.

FCA, yeni modelinin çok yönlülüğüne vurgu yaparken araçta daha kaliteli malzemeler kullandıklarını ve kullanıcılar için çok daha konforlu bir yolculuk sunmayı hedeflediklerini belirtti.jeep-wrangler-2018-interior-2Kabinin genel tasarımına baktığımızda yeni teknolojilere yer verilen  araçta geleneksel Wrangler çizgilerinin de büyük oranda korunduğunu söyleyebiliriz. Önceki nesle göre daha sportif bir direksiyon simidine kavuşan aracın bilgi-eğlence sistemi ekranı da yuvarlak formlu hava girişlerinin ortasına konumlandırılmış. Oldukça farklı klima kontrol düğmeleri tasarımına sahip olan aracın iç mekanı genel anlamda daha modern bir havaya bürünmüş.

Wrangler’in hız ve devir göstergelerinin arasına ise sürücüsüne araç hakkındaki tüm bilgileri aktarabilen yeni bir dijital ekran yerleştirilmiş. Bunlara ek olarak Wrangler’in off-road kabiliyetini arttıran birçok düğme ve buton da araca eklenmiş. Henüz bu özelliklerin ne olduğunu bilmiyoruz ancak bu özelliklerin off-road severlerin hoşuna gideceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Araç hakkındaki bildiklerimiz şimdilik bu kadar ancak Jeep, 29 Kasım’da yeni Wrangler’in tanıtımı ile birlikte daha fazla görsel ve bilgiyi bizlerle paylaşacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın