Yeni Kia XCeed Cenevre Otomobil Fuarı’na geliyor

0

Kia’nın crossover ailesi büyümeye devam ediyor. Koreli üretici, Ceed’i baz alarak geliştirdiği yeni modelinin teaser görselini yayınladı.

Gayri resmi olarak XCeed adıyla anılan model, paylaşılan eskiz görsellerinde gerçek olamayacak kadar şık bir görüntü ortaya koyuyor. Yapılan eskiz çalışmasındaki bir çok ögenin üretim modeline geçerken törpüleneceğini düşünüyoruz. Eğimli tavan çizgisi, agresif arka bölüm, geniş çamurluklar ve cömert boyutlu jantların üretim modeline taşınacağını sanmıyoruz. Yan aynalar ve kapı kollarını saymıyoruz bile.

Yeni modelin üretim versiyonu, mevcut Ceed modelinden yükseltilmiş gövdesi, plastik kaplamalar, krom tampon altı koruyucuları ve farklı tampon tasarımları ile ayrılacak. Ford Focus Active ve Volkswagen Golf Alltrack’a rakip olması beklenen XCeed’in Stonic ile Sportage modelleri arasında konumlandırılacağını düşünüyoruz. Her ne kadar bazı özel sürüş modlarına sahip olacak olsa da yeni model önden çekişli olarak sunulacak.

Motor gamını Ceed modeli ile paylaşması beklenen araçta, plug-in hybrid versiyonun yer almasını da bekliyoruz. Yeni modelde Kia Niro PHEV ve Hyundai Kona PHEV’de kullanılan güç ünitesine yer verilebilir.

Yakında gerçekleşecek olan Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte tanıtılacak olan XCeed’in satışlarının 2019 yılının ikinci yarısında başlamasını bekliyoruz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın