Yeni Mercedes-Benz G-Serisi’nin iç mekanı gözler önüne serildi

0

Mercedes-Benz, yeni G-Serisi’nin iç mekan görüntülerini paylaştı. Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan yeni modelin  tamamen değişen iç bölümü çok daha modern ve lüks bir görünüme kavuşmuş.

İç bölüme baktığımızda tamamen yenilenen direksiyon bizi karşılarken araçta yer alan deri döşemeler oldukça güzel görünüyor. Müşterinin isteğine göre özelleştirilebilen iç mekanda ahşap, metal veya karbon fiber aksamlar kullanılabilecek. Isıtmalı koltuklara yer verilen yeni SUV model 7 hoparlörlü ses sistemi ile donatılmış. Kullanışlılık konusunda da önemli adımlar atan Mercedes-Benz yeni modelinde birçok eşya saklama bölmesine yer vermiş.

Standart olarak analog gösterge tablosuna sahip olan model opsiyonel olarak 12.3 inçlik dijial gösterge ekranı ile tercih edilebilecek. Dijital gösterge ekranı opsiyonu seçildiğinde yine aynı boyutlardaki bilgi-eğlence ekranı da müşterilerin kullanımına sunulacak.Mercedes-G-Class-1Yeni modelin opsiyonlarına değinecek olursak, 16 hoparlörlü Burmester ses sisteminin yanı sıra ısıtma, havalandırma ve masaj işlevlerine sahip özel ön koltuk seçenekleri sunuluyor. Ayrıca siyah, kahverengi veya bej rengindeki Lugona deri döşemeler arasından seçim yapılabilecek. Kapı içlerinde, ön konsolda ve gösterge paneli etrafında Nappa deri döşemeye yer verilen Exclusive Interior Plus paketi de yine seçenekler arasında olacak.

Yeni nesil G-Serisi, selefine göre daha büyük boyutlara sahip olacak. Büyüyen boyutlar ile birlikte daha geniş yaşam alanı sunacak olan SUV modelde arka koltuk bacak mesafesi de 150 mm arttırılmış.

Henüz yeni modelin dış görünümüyle ilgili bir bilgi yok ancak uzun yıllardan beri değişmeyen ikonik tasarımın yeni neslinde de korunacağını söyleyebiliriz. Mercedes-Benz yaptığı açıklamada özellikle aracın özgün kapı kollarının, koruma şeritlerinin ve yedek lastik bölümünün değişmeyeceğini belirtti.

Detroit Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak olan modelin 2018 yılı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın