Yeni Mercedes-Benz S-Serisi arka koltukta hava yastığıyla dünyada ilk

Mercedes-Benz, S-Serisi ile birçok alanda daha akıllı hale bürünüyor. Sürüş deneyimini üst seviyeye çıkaran Mercedes-Benz, MBUX’un dijital yenilikleriyle sürüşü daha güvenli hale getiriyor. Daha geniş dönüş açısına sahip arka aks yönlendirmesi ve arka hava yastığı gibi güvenlik yenilikleri bunlardan bazıları. Ayrıca yeni bir yenilik olarak Pre-Safe Impulse Side, olası bir yandan çarpma öncesinde aktif yürüyen aksam E-Active Body Control ile aracı yükseltiyor. MBUX’un sezgisel kullanıma entegrasyonu sayesinde görselleştirme tamamen yeni bir boyuta ulaşıyor.

Uzun dingil mesafesine sahip olan Mercedes-Benz S-Serisi, arka aksta daha geniş dönüş açısına sahip yönlendirmesiyle kompakt bir araç kadar kullanışlı ve kıvrak olabiliyor.

İç güvenlik konusunda yeni Mercedes-Benz S-Serisi’nde yenilikler bulunuyor. Sert bir ön darbe anında arka hava yastığı, ön koltukların sırtlıklarından açılıyor ve arka koltuklardaki yolculara ek bir koruma sağlıyor. Bu sayede Mercedes-Benz, dünyada ilk arka koltukta hava yastığı bulunduran otomobil ünvanını S-Serisi ile aldı.

Aktif yürüyen aksam E-Active Body Control sadece konforu sağlamakla kalmıyor, güvenliği de arttırıyor. Pre-Safe Impulse Side özelliği sayesinde yeni S-Serisi olası bir yandan çarpma öncesinde karoserin tamamını yükseltip araç içindeki yolculara ek güvenlik sağlıyor.

Sürüş destek sistemlerini daha da geliştiren Mercedes-Benz, yeni S-Serisi’nde sürüş esnasında çok sayıda yeni sürüş destek sistemleriyle destekleniyor. Daha rahat ve güvenli sürüş keyfi sunan yeni S-Serisi, olası tehlike anlarında çarpışmaya uygun tepki vermek ve ideal koşullarda bunu önlemek için sürücüyü destekliyor. Aktif Park Asistanı ve yeni 3-Boyutlu 360 derecelik kamera, park yerine girme, park yerinden çıkma ve dar alanlardaki manevralarda sürücüyü destekleyerek hayatını kolaylaştırıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın