Yeni nesil 2018 A-Serisi daha geniş bir iç mekana sahip olabilir

0

Mercedes-Benz, A-Serisi’ni küçük sınıf bir MPV’den kompakt bir hatchback’e dönüştürürken büyük bir iş başarsa da, A-Serisi’nin geliştirilmesi gereken birçok yönü olduğunun da farkında. 2018’de çıkması beklenen yeni modelde, kullanışlılık ve kabin genişliği konusunda geliştirmelere gidileceği öngörülüyor.

Yeni nesil A-Serisi’nin de önden çekişli olması ve şuanda kullandığı platform olan MFA platformunun yenilenmesiyle oluşan MFA2 platformu üzerinde yükselmesi planlanıyor. Yeni modelin daha uzun bir yapıya sahip olan bu platformla birlikte daha fazla iç hacim ve yükleme alanı sunması bekleniyor. Tasarım anlamında ise, henüz net bir bilgiye sahip olmasak da aracın yeni ön farlara ve iki parçalı stop lambalarına ev sahipliği yapacağı iddia ediliyor.

Asıl değişiklikler ise arabanın iç tarafında olacak. Yeni kabin tasarımının güncel C ve E-Serilerine benzer bir yapıda olacağı gelen haberler arasında.  Ayrıca eğlence sistemini kontrol eden orta konsolda bulunan çok fonksiyonlu tuş yerini dokunmatik bir sisteme bırakacak. Ayrıca Distronic Plus ve Steering Assist gibi aktif ve pasif güvenlik elemanları da yeni A-Serisi’nde kendisine yer bulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın