Yeni nesil Audi S6 ısınma turları atıyor

0

Yeni nesil Audi A6 daha önce birkaç kez görüntülenmişti, bu sefer ise yeni modelin sportif versiyonu S6, Nürburgring’de turlarken yakalandı.

A6 gövdesi ile sahne alan aracı sahip olduğu 4 egzoz çıkışı ve hafif alaşım jantlar ele verdi. Daha büyük fren sistemi de araçta dikkat çeken bir diğer detay. Aracın üretim versiyonunda daha farklı tamponlar, daha agresif bir ön ızgara ve farklı yan aynalar bulunacak.

Aracın kaputunun altında ne tür bir motor olacağı ise şimdilik gizemini koruyor. Ancak gelen iddialara göre Porsche Panamera 4S’e gücünü veren çift turbolu 2.9 litrelik V6 motorun yeni S6 modelinde de kullanılabileceği konuşuluyor. 440 beygir gücündeki bu motor 548 Nm’lik tork değerine sahip. Motorun S6 modelinde kullanılırken hangi değerlere sahip olacağını ise şimdiden söylemek güç.

3Güncel S6 modeli 450 beygir güç ve 550 Nm tork değeri sunuyor. Gücünü 7 ileri S-Tronic şanzıman ile yere aktaran araç Quattro dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. 4.4 saniyede 100 km/s sürate çıkan aracın son hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Audi S6’ın en önemli rakiplerinden olan BMW M550i xDrive, 4.4 litrelik V8 motorundan 456 beygir güç ve 650 Nm tork elde ediyor. Bu veriler aracın 4 saniyenin altında 100 km/s sürate çıkmasına olanak sağlıyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın