Yeni nesil Mercedes-Benz CLS yüzünü göstermeye başladı

0

Los Angeles Otomobil Fuarı yaklaşırken markalar da fuarda tanıtacakları modellerinin ipuçlarını paylaşma yarışına girdi. Bu markaların başını çeken Mercedes-Benz, yeni nesil CLS modelinin bir teaser görüntüsünü daha yayınladı.

29 Kasım’da tanıtılacak olan yeni model tek çıtalı bir ön ızgara ve köşeli farları içinde barındırıyor. Eğimli tavan çizgisi aracın coupe formlu tasarımını vurgularken yeni nesil CLS’de de bulunan ince LED stop lambaları Mercedes-Benz’in coupe modellerindeki imzası haline gelmiş gibi görünüyor. Yayınlanan görüntüde 5 kollu şık jantlara sahip olduğunu gördüğümüz aracın kapıya entegre edilmiş  yan aynaları ise dönüş sinyallerine de ev sahipliği yapıyor.

Yeni modelin daha önce çekilen casus görüntüleri selefinin hantal yapısının aksine yeni CLS’nin daha aerodinamik bir yapıya sahip olacağını gözler önüne sermişti. Yayınlanan teaser görüntüler de bu iddiaları doğrular nitelikte.

Yeni nesil CLS’nin bu teaser görüntüsünde yer almasa da daha önce yayınlanan görüntülerinden aracın iç mekanında yuvarlak formlu havalandırma girişlerine yer verildiğini, dijital gösterge ekranına sahip olduğunu ve COMMAND bilgi-eğlence sistemine sahip büyük bir dokunmatik ekran ile geleceğini biliyoruz.

Aracın motor seçenekleri henüz netlik kazanmadı ancak seçenekler arasında 295 beygir gücündeki 4 silindirli turbo benzinli ünitenin yanında yine turbo destekli 6 silindirli 363 beygirlik motorun olması bekleniyor. İlerleyen aşamada ise model gamının tepesinde yer alacak olan AMG versiyonun 430 beygirlik hibrit destekli bir ünite ile yollara çıkacağı öngörülüyor.

Dizel cephesinde de güçleri 241 ile 335 beygir arasında değişen çeşitli ünitelerin yer alacağı söyleniyor. Araç hakkında daha net bilgilere tanıtıldıktan sonra sahip olabileceğiz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın