Yeni nesil Peugeot 208 daha geniş bir iç hacim vaat ediyor

0

Yeni nesil Peugeot 208 prototipi İsveç’te görüntülendi. Araç, güncel versiyon görünümünde olsa da, daha geniş çamurluklar ile kendini ele veriyor.

Daha geniş iz açıklığına sahip olacağını düşündüğümüz yeni modelin daha geniş bir yaşam alanı sunacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında 208 modelinin yeni nesil ile birlikte yuvarlak hatlardan kurtulup, markanın son modellerinde kullandığı daha agresif bir tasarım felsefesine sahip olaması bekleniyor.

Yeni nesil 208’in, Peugeot’un yeni ve çok daha hafif bir yapıya sahip olan CMP platformu üzerinde yükselmesi planlanıyor.

Yeni nesil ile birlikte 208, elektrikli bir versiyona da kavuşacak. Peugeot patronu Jean-Philippe Imparato geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Paris Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamada, 208 ve 2008 modellerinin elektrikli bir versiyonu olacağını belirtirken, bu modellerin 2021 yılında yollarda olacağını söylemişti.

CMP platformunda yükselecek olan 208’in bu platformu yeni nesil Opel Corsa ile paylaşıp paylaşmayacağı ise henüz netlik kazanmadı. PSA’nın kendi altyapısı ve teknolojisini kullanması adına geçtiğimiz günlerde üretimini ertelediği yeni Corsa’nın 2020 yılında tanıtılması bekleniyor.

Yeni nesil 208’in ise önümüzdeki sene bayilerdeki yerini alması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın