Yeni nesil Volkswagen CC böyle mi görünecek?

1

Sport Coupe GTE konsepti ortaya çıktığında hepimiz bu aracın gelecek olan CC modeline ışık tutacağını biliyorduk. Yeni nesil CC’nin testlerine devam edilirken, Volkswagen’den sızdırıldığı iddia edilen GTE konseptine oldukça benzyen resimler ortaya atıldı.

Ön ve arka tampondaki küçük değişiklikler, daha farklı ön ızgara, kapı kolları ve kaputtaki hava girişlerinin olmayışı dışında Sport Coupe GTE koseptine oldukça sadık kalınmış olan bu tasarım dikkatleri çekti. Autoblog.nl’nin paylaştığı bu tasarım konsepte olan benzerliği ile kafalarda soru işareti de bıraktı. Daha önce bu tür birçok tasarım paylaşmış olan sitenin bu paylaşımının photoshop olması ihtimali üzerinde de duruluyor.

Tasarım dışında, Sport Coupe GTE konseptine gelecek olursak, Volkswagen’in modüler platformu MQB üzerinde yükselen araç, 380 beygirlik hybrid motora sahip. 4869 mm boya, 1407 mm yüksekliğe ve 1864 mm genişliğe sahip olan araç bize yeni nesil CC’nin boyutları hakkında ipuçları veriyor.

Passat B8 altyapısını ve motorlarını kullanması beklenen yeni CC, GTE konseptindeki güç ünitesine de sahip olabilir. Yeni CC’nin gelecek yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

1 Yorum

  1. Arteon bence Volkswagen’in Atlas’tan sonraki en yakışıklı modeli olacak. Arteon bence segmentindeki en yakışıklı otomobillerden biri olacak. Arteon’un kardeşi Audi A5 Sportback’ten yakışıklı ve daha albenili bir araç olacağını söylemeye bile gerek yok. Atlas ve Arteon ile Volkswagen emisyon skandalından sonra daha güçlü bir çıkış yakalayacaktır ve Volkswagen’in yeni model atağı devam edecektir

Bir Cevap Yazın