Yeni nesil Volkswagen Jetta, Detroit’e geliyor

0

Volkswagen, şirketin Kanada sitesinde yeni nesil Jetta’nın teaser görüntüsünü yayınladı.

Paylaşılan teaser görüntüsü modelin evrimsel bir tasarıma sahip olacağını ve daha büyük bir ön ızgarayı içinde barındırracağını gösteriyor. Paylaşılan görselden daha fazla ayrıntı söylemek zor ancak bu yılın başlarında ortaya çıkan casus fotoğraflar ile aracın genel anlamda büyük benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Teaser görüntüsünde bir geri sayım sayacına da yer veren Volkswagen, yeni modelin tanıtımına 50 günden daha az kaldığını gösteriyor. Bu durum da aracın Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarılacağını ortaya koyuyor.

Volkswagen Kuzey Amerika CEO’su Hinrich Woebcken, daha önce yaptığı açıklamada aracın Detroit’te tanıtılacağını doğrularken yeni Jetta’nın ‘süper modern’ olacağını ve coupe formlu tasarımı ile müşterilerinin gözlerine de hitap edeceğini belirtmişti. Yönetici yeni modele ‘Amerikan dokunuşu’ eklediklerini de sözlerine eklemişti.

Araç ile ilgili henüz çok fazla detay bilinmiyor ancak ilk defa yeni nesilin R-Line donanım seçeneği ile geleceğini biliyoruz. Yeni modelin tanıtılmasının ardından yaklaşık bir yıl sonra ise performanslı GLI versiyonu yollara çıkacak.

MQB platformu üzerinde yükselecek olan aracın kaputunun altında ise mevcut Volkswagen modellerinde kullanılan turbo destekli motorların görev yapması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın