Yeni Passat, Temmuz ayında tanıtılacak

1

passat

Temmuz ayında online olarak tanıtılması planlanan yeni Passat’ın asıl tanıtımı ise Ekim ayındaki Paris Motor Show fuarında gerçekleştirilecek. Resmî olmayan kaynaklarca yapılan açıklamaya göre; yeni Passat, yakıt tüketimi anlamında selefine kıyasla %20 daha tutumlu olacak.

passat 3

Bu tasarruf iddiasını destekleyen en güçlü detay ise; aracın çeşitli bölgelerinde sıcak şekillendirilmiş yüksek mukavemetli çelik ve alüminyum parçaların kullanımı sonucu ortaya çıkan 85 kilogramlık ağırlık kaybı.

Yeni Passat’da en dikkat çeken yeniliklerden birisi de; 2.0 litre hacminde, 240 bg güç ve 1750 devirden itibaren 500 nm tork üretebilen bi-turbo dizel motor. Söz konusu dizel motor, yeni geliştirilmiş 7 ileri DSG şanzıman ve 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemiyle kombine edilecek.

passat 5

Bir miktar küçülen boyutlarına rağmen yeni Passat; daha kullanışlı bir kabin, daha fazla baş ile diz mesafesi ve daha geniş bir bagaj vadediyor. Ülkemizde de merakla beklenen otomobil, LED stop lambaları ve halojen ön farları standart olarak sunacak. Ek bir ücret karşılığında LED ön farların da sipariş listesine eklenmesi mümkün olacak. LED far kombinasyonunda, karşıdan gelen araçları rahatsız etmeyecek şekilde ideal aydınlatma sağlayan bir sistemin de opsiyon olarak sunulması bekleniyor.

passat 6

B8 kasa kodunu taşıyacak müstakbel Passat’ın dikkat çeken diğer teknolojik özellikleri ise; Audi TT’de ilk defa göreceğimiz 12.3 inç’lik ekran şeklindeki gösterge paneli, güncellenmiş park asistanı, head-up display, araç etrafında 360 derecelik görüş açısı sunan Area View özelliği şeklinde sıralanabilir.

Ayrıca; sıkışık trafik asistanı, ani şerit değişimlerine karşı arkadan gelen trafiği gözeten kör nokta asistanı, güvenlik asistanı, ön trafiği analiz eden şehir içi ani fren asistanı gibi oldukça cömert bir güvenlik donanımı listesi de bizleri bekliyor.

Yazar hakkında

1 Yorum

Bir Cevap Yazın