Yeni Porsche 911 GT2 RS’lerin hepsi satıldı

0

Yeni Porsche 911 GT2 RS almayı düşünenlere kötü bir haberimiz var, hepsi satıldı. Porsche’den yapılan bir açıklamaya göre tüm GT2 RS’lerin daha üretim aşamasındayken satıldığı belirtildi. GT2 RS’lerin her zaman sınırlı sayıda üretildiğini biliyorduk ancak bu sefer bu rakamın ne olduğu hakkında markadan bir açıklama yapılmadı. Gelen iddialar ise GT2 RS’lerden 1000 adet üretileceği yönünde.

911 model gamının en tepesinde yer alan model, normal bir 911 Turbo’dan daha güçlü ve daha iyi bir aerodinamik yapıya sahip. Ayrıca çok daha sağlam bir şasiye sahip olan model, 911 Turbo’dan farklı olarak arkadan çekiş sistemi sunuyor.

porsche-911-gt2-rs-revealed-at-e3-it-s-the-most-powerful-neunelfer-ever_3Porsche, yeni 911 GT2 RS modelini beklenmedik bir şekilde E3 etkinliğinde Forza Motorsport 7 oyunu ile birlikte tanıtmıştı. Porsche, oyun içinde ilk defa gördüğümüz araç hakkında fazla bir bilgi vermekten kaçınmıştı. Ancak son gelen bilgiler Porsche’nin yeni modelinin ‘Dul Bırakan’ (Widowmaker) takma adına yakışacak veriler sunacağı yönünde.

3.8 litrelik çift turboşarjlı sıralı 6 silindire sahip motorun 700 beygir güce ve 750 Nm tork değerine sahip olacağı iddia edildi. Gücünü 7 ileri PDK çift kavramalı şanzıman ile yere aktarması beklenen aracın 0’dan 100 km/s sürate hızlanmasının ise sadece 2.9 saniye olacağı söyleniyor. Aracın son hızı ise 340 km/s.

Üretilen ilk GT2 RS modelleri bu sonbahardan itibaren sahiplerine teslim edilmeye başlanacak. Aracın Almanya fiyatı yaklaşık olaran 260.000 Euro.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın