Yeni Renault Megane RS, Nürburgring’de turlamaya başladı

0

Monaca GP’sinde ilk kez resmi olarak görücüye çıkan yeni nesil Renault Megane RS, doğal yaşam alanı olan Nürburgring’de hızlı turlar atarken görüntülendi.

Nürburgring tur rekorunu ilk defea 2008 yılında Megane R26R ile kıran marka bu modelin ardından bu rekoru çeşitli Megane RS versiyonları ile tekrar elde etmişti. Fransız otomobil üreticisi yeni modeliyle de bu rekorun peşindeymiş gibi görünüyor. Bilindiği gibi Nürburgring tur rekoru 7.43.8 derecesiyle yeni Honda Civic Type-R’ye ait.

Renault Megane RS yeni modelinde de ön tekerlekten çekiş sistemi sunmaya devam edecek. 2.0 litrelik turbo motorun yer alması beklenen modelin yaklaşık olarak 300 beygir güce sahip olması öngörülüyor. Yeni model gücünü 6 ileri manual veya çift kavramalı bir şanzımanla yere aktarabilecek.

4Yeni modelde en çok dikkat çeken detaylardan biri de Renault’un yeni dört tekerlekten yönlendirme sistemi 4Control’ün de bu araçta opsiyonel olarak sunulacak olması. Görüntülenen modelin B sütununda yer alan 4Control sembolü ile test aracının da bu sisteme sahip olduğunu görüyoruz. Bu sistem Megane GT modelinde ise standart olarak sunuluyor.

Daha iyi yol tutuş ve kavrama için limitli kaymalı diferansiyele sahip olan model özel süspansiyon ayarları ve aerodinamik parçaları da içinde barındıracak.

Geniş çamurlukları sayesinde standart modelden daha geniş bir yapıya sahip olacak olan yeni Megane RS, ilk defa sadece 5 kapılı olarak satın alınabilecek.

Daha önce kamuflajsız şekilde yakalanan aracın örtülerinin 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kaldırılması bekleniyor. Yeni modelin tanıtımının ardından, yeni bir Nürburgring tur rekoru da görebiliriz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın